ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8435441
*
nr 843 5441
Spegel
30-tal, rund, diameter: 99 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
8.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 20:19:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 17:22:03
1
2.800 kr
25/8 18:15:07
2
5.200 kr
25/8 20:47:02
1
5.200 kr
25/8 20:48:18
1
5.600 kr
26/8 13:16:01
2
Vinnande bud
26/8 15:31:22
1
7.200 kr
26/8 15:33:09
1
8.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 843 5441
Spegel
30-tal, rund, diameter: 99 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 8.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 17:22:03 | 1 | 2.800 kr |
25/8 18:15:07 | 2 | 5.200 kr |
25/8 20:47:02 | 1 | 5.200 kr |
25/8 20:48:18 | 1 | 5.600 kr |
26/8 13:16:01 | 2 | Vinnande bud |
26/8 15:31:22 | 1 | 7.200 kr |
26/8 15:33:09 | 1 | 8.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01